Працюємо над покращенням Освітньої програми 032 “Історія та археологіяˮ

15 січня 2020 р. на факультеті  відбулася зустріч із стейкхолдерами спеціальності 032 “Історія та археологіяˮ, гарантом ОП якої, зокрема її першого (баклаврського) рівня, є завідувач кафедри історії слов’ян, докт. іст. наук, професор В. Л. Комар. У її роботі взяли участь, зокрема, в.о. директора Державного архіву Івано-Франківської області Л. С. Харук, директорка Івано-Франківського краєзнавчого музею Г. М. Беднарчик, директор комунального підприємства “Пам’ятьˮ В. В. Тимків, провідний науковий співробітник Національного заповідника “Давній Галичˮ А. І. Петраш, представник Тисменицького районного відділу освіти І. Р. Веляник, а також викладачі кафедри історії слов’ян: канд. іст. наук, доц. В. З. Дебенко, канд. іст. наук, доц. М. Д. Вітенко, ст. викладач Р. В. Кобильник, ст. лаборант Л. Д. Дідик та студенти спеціальності 032 “Історія та археологіяˮ.

Учасники зустрічі разом зі студентами спеціальності “032 Історія та археологія”

У ході зустрічі обговорювалися питання удосконалення ОП спеціальності 032 “Історія та археологіяˮ, розширення баз практик студентів, поглиблення навчання й практичної діяльності. Представники баз практик, які водночас виступають стейкхолдерами нашої спеціальності й потенційними роботодавцями, у своїх виступах високо оцінили теоретичну підготовку наших випускників і належну якість ОП спеціальності 032 “Історія та археологіяˮ. Водночас вони висловили свої побажання й рекомендації щодо покращення ОП й окремих елементів навчального процесу. Подаємо їх пропозиції в узагальненому вигляді: 1) збільшення тривалості архівної та музейної практик; 2) розширення тематики студентських наукових досліджень за рахунок місцевої, краєзнавчої, регіональної проблематики у контексті  історії слов’янських народів; 3) ширше залучення студентів до наукових досліджень у архівних та музейних установах; 4) розширення баз практик і укладення відповідних угод із ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; 5) сприяти створенню музейно-екскурсійних осередків у новостворених ОТГ області; 6) зробити регулярними зустрічі стейкхолдерів із викладачами та студентами спеціальності 032 “Історія та археологіяˮ.

Викладачі кафедри історії слов’ян та гості: канд. іст. наук, доц. М. Д. Вітенко, провідний науковий співробітник Національного заповідника “Давній Галичˮ А. І. Петраш, представник Тисменицького районного відділу освіти І. Р. Веляник, док. іст. наук. проф. В. Л. Комар, в.о. директора Державного архіву Івано-Франківської області Л. С. Харук, канд. іст. наук, доц. В. З. Дебенко, директорка Івано-Франківського краєзнавчого музею Г. М. Беднарчик, директор комунального підприємства “Пам’ятьˮ В. В. Тимків, ст. лаборант Л. Д. Дідик

Зустріч відбулася у конструктивній і діловій атмосфері, оскільки всі присутні зійшлися в тому, що ми робимо спільну справу – на високому рівні готуємо фахових істориків бакалаврів і магістрів, нашу гідну зміну і майбутнє сучасної України.