Помер кандидат історичних наук, доцент Володимир Сілецький

Колектив кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки глибоко сумує з приводу смерті свого колеги і наставника, кандидата історичних наук, доцента Володимира Івановича Сілецького.

16 січня 2022 року на 89-му році життя помер кандидат історичних наук, доцент Володимир Сілецький, який викладав у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника протягом 1964-2007 років.

Володимир Іванович Сілецький народився 2 січня 1934 р. в с. Луки (нині Самбірського району Львівської області). У 1941–1943 рр. навчався в Станіславській народній семирічній школі (нині у м. Івано-Франківськ), 1944–1945 рр. – у Луцькій семирічній школі Дублянського району Дрогобицької області, 1946–1951 рр. – у Станіславській чоловічій СШ № 5. У 1955 р. закінчив історичний факультет Станіславського державного педагогічного інституту, працював учителем історії і географії Верхнянської СШ Войнилівського (тепер – Калуського) району Станіславської області. З жовтня 1955 до лютого 1958 р. служив у армії. З лютого 1958 до травня 1962 р. – учитель історії і географії Переріслянської СШ Ланчинського (тепер – Надвірнянського) району. З травня 1962 до грудня 1963 р. – офіцер Радянської Армії.

З лютого 1964 до 1970 р. – лаборант кафедри історії Івано-Франківського державного педінституту імені В. Стефаника. У 1971–1984 рр. – викладач, старший викладач підготовчого відділення Інституту. У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію “Участь трудящих західних областей УРСР в боротьбі за розгром фашистської Німеччини на завершальному етапі Великої Вітчизняної війни 1944–1945 рр.”. У 1988 р. отримав звання доцента. У 1985–1991 рр. – доцент кафедри історії СРСР і УРСР Івано-Франківського педінституту. Читав лекції з історії СРСР та історії культури України.

У 1992–2007 рр. – доцент кафедри історії слов’ян Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Маючи значний досвід учительської роботи, багато уваги приділяв підготовці методичних розробок на допомогу студентам.

Об’єктом наукового дослідження Володимира Івановича були проблеми воєнної історії України – козаччина, Друга світова війна, ОУН і УПА, а також українсько-російські відносини. Автор низки статей з вітчизняної історії, співавтор навчальних посібників з історії Польщі, Чехії, Словаччини. Також постійний автор публіцистичних статей у періодичних виданнях м. Івано-Франківськ.

Колектив кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника висловлює щире співчуття родині та близьким покійного.

Похорон відбудеться о 10 годині 18 січня 2022 р. на міському кладовищі у с. Чукалівка.