Зустріч-презентація із учителями ліцеїв Великокучурівської ОТГ

10 лютого 2022 р. у с. Великий Кучурів відбулася презентація видання “Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія”, в якій взяли участь учителі історії всіх навчальних закладів, які діють на території громади – Великокучурівської, Гадилівської, Снячівської та Тисівецької загальноосвітніх шкіл. Завдяки ініціативі Великокучурівського сільського голови Василя Тодеренчука та дружній співпраці директора львівського видавництва “Манускрипт” Петра Меленя кожна з шкільних бібліотек в громаді отримала повний комплект (4 томи) унікального видання.

Спікерами презентації виступили керівник проєкту видання Енциклопедії ЗУНР Микола Вітенко з Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, член редакційної ради, декан факультету історії та політології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Олександр Добржанський та член редколегії, голова товариства Український Народний Дім у Чернівцях Володимир Старик. Вони розповіли про історію роботи над Енциклопедією величезного (248 авторів) колективу дослідників з цілої України, про структуру видання, яке містить, зокрема і 50 ґрунтовних тематичних статей про різні аспекти політичного та громадсько-культурного життя Буковини століття тому, а також понад 250 статей про буковинських учасників українських визвольних змагань 1918-1923 років.

Енциклопедія ЗУНР для учителів Великий Кучурів