ПОЗИЦІЯ Українського історичного товариства у Польщі про ворожі дії Російської Федерації щодо України

 

ПОЗИЦІЯ
Українського історичного товариства у Польщі
про ворожі дії Російської Федерації щодо України

Українське історичне товариство у Польщі висловлює рішучий протест проти дій Росії відносно України. Невиправдане скупчення понад 100 тисяч російських військ на кордоні з Україною має викликати виправдане занепокоєння та відчуття загрози. Дії російської влади можуть призвести до спалаху кривавого збройного конфлікту, який не відбудує російську імперію, а призведе лише до загибелі десятків тисяч солдатів та мирних жителів. Він також призведе до дестабілізації політичної та економічної ситуації в Європі та світі. Історія вчить, що не можна відновити імперію, яка розлетілася, і що спроби відтворити її завжди зазнавали невдач і не приносили слави лідерам, які хотіли підкорити інші нації.
Ми також засуджуємо інші агресивні дії Російської Федерації, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні. Український народ хоче мирно жити з російським народом, а також і з іншими народами, нарівні з рівними, і вільний з вільними. Таким чином він хоче будувати добросусідські відносини на всіх рівнях, поважаючи гідність нації, її права на свободу і суверенітет, територіальну цілісність своєї держави. Тому ми закликаємо російську владу припинити війну з Україною, яка триває вже понад вісім років, і звільнити окуповані українські території.
Ми засуджуємо спотворення історичних подій владою Російської Федерації. Фальсифікація минулого завдає шкоди не лише співгромадянам та інтересам держави, а зокрема й режиму, який це робить. Це питання часу, коли правда переможе, а брехуни зіткнуться із заслуженим гнівом народу.
Ми дякуємо всім Державам і Націям, які активно в ці важкі часи підтримують Україну та український народ. Історія показала, що поступки агресору не запобігають війні, а лише сприяють її вибуху.
Висловлюємо повну підтримку нашим співвітчизникам, які проживають в Україні та за її межами, у боротьбі за незалежну, суверенну та територіально цілісну Україну.

Слава Україні!

Варшава, 8 лютого 2022 р.                               Українське історичне товариство у Польщі