У рамках угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника (факультетом історії, політології та міжнародних відносин) та Державним архівом Івано-Франківської області реалізовано вагомий джерелознавчий проект, що видається за програмою «Архівні зібрання України», серія «Путівники».
Державний архів Івано-Франківської області. Путівник. Том 2. Фонди періоду після 1939 року (нових актів) /Автори-упорядники: Анжела Горошко, Світлана Свистак, Ірина Іваницька, Наталія Янишин, Інна Вількович, Галина Дмитришин. 843 с. // URL: https://drive.google.com/file/d/1Rbl23bKK9zARSwMNElEj05YaYYc7SOzU/vie
https://drive.google.com/file/d/1zZ_FQWSB-B-5jLmjrjET0al-qM9m8xFw/view
Науковий редактор доктор історичних наук, професор кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки Лілія Шологон.
Путівник рекомендовано до друку Науково-видавничою радою Державної архівної служби України (протокол № 2 від 15 жовтня 2024 року).
У другому томі подано фонди починаючи з 1939 р. (нових актів), які хронологічно охоплюють Другу світову війну (1939–1945 рр.), нацистську окупацію Прикарпаття (1941–1944 рр.), насадження і функціонування радянської влади (1939–1941, 1945–1991 рр.) та незалежність України. Загалом, у другому томі путівника, як вже зазначалося, представлено 2038 фондів.
У другому томі Путівника враховано наказ Міністерства юстиції України від 05 жовтня 2023 року № 3541/5 «Про внесення зміни до Правил роботи архівних установ України щодо декомунізації обліку архівних документів» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 06 жовтня 2023 року за № 1749/40805) та проведено поділ фондів за новою індексацією.
Всі фонди другого тому Путівника подано за галузями управління та господарства. За цими ознаками фонди включено до 25 розділів.
У розділах матеріали розміщені за хронологічною та логічною послідовністю, фонди керівних органів – з урахуванням їх ієрархії в системі управління і часу створення, потім відомості про фонди установ низового рівня.
В разі, якщо установи, підприємства і організації виконували подібні функції, діяли в одні і ті ж роки, а їх фонди мають однорідний склад документів, вони об’єднані в групу фондів із узагальненою характеристикою.
В окремий розділ винесено і описано за тим же поділом фонди періоду нацистської окупації.
Путівник складається з характеристики фондів і довідкового апарату.
Перелік фондів містить відомості про всі фонди: наявні, передані, приєднані, утилізовані. Подана назва фонду відповідає першій офіційній назві фондоутворювача.
Рецензенти:
Калакура Я.С., доктор історичних наук, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Марчук В.В., доктор історичних наук, професор кафедри політичних інститутів та процесів Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника
Королько А.З., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника