1 грудня у Фастові, у день відзначення 106-ї річниці підписання Передвступного договору про злуку УНР та ЗУНР, а також 33-ї річниці загальнонаціонального референдуму на території України щодо проголошення незалежності України, вже вдруге відбувся Молодіжний форум «Єднання 2.0».
Гостями заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Ігор Дір, Народний депутат України Олександр Санченко (долучився онлайн), Народний депутат України Олег Дунда, міський голова Михайло Нетяжук, голова Молодіжної ради міста Фастова, посол європейської молоді в Україні, член виконавчого комітету Фастівської міської ради, виконавчий директор ГО «Натхненна молодь» Богдан Пасічник. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на заходах представляв доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки Вітенко Микола.
Учасники заходу вшанували пам’ять героїв Української революції 1917 – 1923 рр., відвідали Музей-вагон Злуки УНР та ЗУНР, поклали квіти до пам’ятника воїнам Збройних сил України, що загинули у ході російсько-української війни.
У ході роботи Молодіжного форум «Єднання 2.0» Вітенко Микола розповів про історичні передумови, причини та наслідки Передвступного договору та Акту Злуки УНР та ЗУНР, наголосив, що об’єднання усіх українських земель в одній державі було головною ідеєю усіх українців як у ХІХ – на початку ХХ ст., так і сьогодні. Він також підкреслив необхідність здобуття українською молоддю фахової освіти, ознайомив присутніх із можливостями вступу на навчання у Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Завершуючи виступи у дебатах він зацитував Івана Франка: «Я бажаю тільки одного – звернути Вашу увагу, молоді приятелі, звернути увагу всеї суспільності на ту велику історичну хвилю, якої наближення чуємо всі. Нам прийдеться змобілізувати всі свої сили, щоб задоволити потреби тої хвилі. Та поки ще вона не надійшла, до праці, молоді приятелі, до інтенсивної, невсипущої праці над собою самими! Здобувайте знання, теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статочних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявляти ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею. Таких мужів потребує кожда нація і кожда історична доба, а вдвоє сильніше буде їх потребувати велика історична доба, коли всій нашій Україні перший раз у її історичнім житті всміхнеться хоч трохи повна горожанська і політична свобода».
Насамкінець, Вітенко Микола передав від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Фастівській районній бібліотеці 4-томне видання «Західно-Українська Народна Республіка. Енциклопедія», яке було підготовлене нашими науковцями.