Вітаємо з ювілеєм!

24 квітня 2024 р. виповнюється 60 років Володимиру Леоновичу Комару – завідувачу кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки, професору, доктору історичних наук, гаранту освітньої програми 032 “Історія та археологія”, визначному історику, талановитому досліднику, відомому науковцю, чудовому наставнику та колезі.

Володимир Леонович ‒ відомий в Україні та за її межами вчений. Його наукові інтереси і доробок реалізовано в галузях історії Польщі, польських геополітичних концепцій, українсько-польських відносин, національних відносин у міжвоєнній Польщі.

Володимир Леонович народився в гірському селі Слобода-Болехівська на Долинщині. У 1983 р. закінчив із відзнакою Львівський технікум промислової автоматики за спеціальністю “Електроприладобудування”. Працював наладчиком технологічного обладнання на заводі “Позитрон”, що в Івано-Франківську. Весь вільний час відводив самоосвіті, особливо вивченню історії. 1987 р., успішно склавши екзамени, В.Л.Комар став студентом історичного факультету Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника. У 1993 р. успішно здобув вищу освіту захистивши дипломну роботу на тему “Українська еміграція в Канаді”, а також отримавши направлення до аспірантури.

Був прийнятий на роботу в рідну Alma mater, а трохи згодом вступив до аспірантури, яку закінчив у 1997 р. Кандидатську дисертацію на тему: “Українське питання в національній політиці Польщі (1935–1939 рр.)” захистив у 1998 р. Працював у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника лаборантом, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри історії слов’ян, начальником відділу наукової та навчально-методичної діяльності університету.

Докторську дисертацію на тему: “Концепція прометеїзму в політиці Польщі (1921–1939 рр.)” захистив у 2011 р. У 2002 р. одержав атестат доцента, а в 2012 р. – професора по кафедрі історії слов’ян. Починаючи з 2006 р., успішно обирався на посаду завідувача кафедри історії слов’ян. З 15 березня 2021 р. очолює кафедру історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки. Автор майже 200 наукових праць опублікованих в Україні, Великій Британії, Литві, Польщі та Туреччині. Учасник більше 120 міжнародних та всеукраїнських наукових форумів: конгресів, симпозіумів, конференцій.

Член редколегій українських і зарубіжних наукових журналів та спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій в Україні.

Володимир Леонович Комар активно працює в редколегіях українських і зарубіжних наукових журналів: “Nowy Prometeusz” у Варшаві, “Słupskie Studia Historyczne” в Слупську та “Litopys. Studia i materiały Ukraińskiego Towarzystwa Historycznego w Polsce” (Республіка Польща), а також спеціалізованих вчених радах із захисту дисертацій в Україні. Він пройшов наукові стажування в Україні й за кордоном – у Ягеллонському та Варшавському університетах, Жешувському та Поморському університетах (м. Слупськ), а також Літературно-науковому інституті й Польській бібліотеці в Парижі. Під його керівництвом успішно працюють і захищають наукові праці аспіранти й магістранти.

Свій ювілей Володимир Леонович Комар зустрічає як завідувач кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки, доктор історичних наук, професор, знаний фахівець з історії Польщі та українсько-польських відносин.

Шановний Володимире Леоновичу! Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, миру, благополуччя, невтомності та нових здобутків у повсякденній відповідальній діяльності, успішного здійснення всіх професійних і особистих задумів. Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють і допомагають колеги, минають негаразди й непорозуміння. Бажаємо, щоб робота приносила Вам радість. Щоб Ваші старання були виправдані вдячністю Ваших студентів. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням і радістю сьогодення!

Колектив кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки