Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле

14-15 листопада 2023 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка фахівці Українського інституту національної пам’яті за сприяння Івано-Франківської ОВА провели просвітницький семінар «Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле».

У перший день семінару, учасниками якого були працівники бібліотечних і музейних закладів області, з вітальним словом виступила директорка обласної книгозбірні ім. І. Франка, заслужена працівниця культури України Людмила Бабій, яка зазначила, що є дуже важливим в теперішній нелегкий час проводити такі пізнавальні просвітницькі заходи та представила гостей з Києва – представників Українського інституту національної пам’яті: Олену Охрімчук – кандидатку філософських наук, начальницю Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах, Ганну Байкєніч – кандидатку правознавчих наук, завідувачку сектору методичної роботи, координаторку освітніх проєктів УІНП, Олексія Серветніка – представника Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті у регіонах УІНП.

Присутні мали можливість почути цікаві лекції, які були присвячені питанням нашої історії України від найдавніших часів до нинішнього складного і трагічного сьогодення.

З власними дослідженнями у роботі семінару взяли участь викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Микола Вітенко, кандидат історичних наук, доцент та Богдан Паска, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри Історії України і методики викладання історії.

Про досвід діяльності Івано-Франківського обласного музею національно-визвольної боротьби ім. Степана Бандери розповів директор Ярослав Коретчук, кандидат історичних наук.

Учасниками другого дня семінару були представники освітніх закладів ТГ області. Вони прослухали лекції працівників Українського інституту національної пам’яті та виступи доцента кафедри Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Валерія Островського та вчителя історії Ліцею імені М.Сабата Володимира Половського.

Усі доповідачі старалися донести значення та важливість нашої національної пам’яті, основну увагу зосереджуючи на російсько-українській війні.